Samochód coraz częściej jest rzeczą, która odwzorowuje nasz materialny status, a także to jakimi jesteśmy ludźmi. Im jego lepszy stan, wygląd, a także marka i cena tym możemy być uważani za lepszych bądź gorszych ludzi. Ale czy to się liczy? Dla mnie nie jest ważne kto jeździ jakim autem. Można jeździć Porsche, które zakupili nam rodzice i nie reprezentować nic sobą i nie dbać o te auto, można także mieć 15 letni samochód, na który zarobiliśmy naszą ciężką pracą. Może nie będzie on najpiękniejszy, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może wyglądać dobrze.

Kto wtedy zyska w naszych oczach? Moim zdaniem zyska ta druga osoba, która reprezentuje sobą pracowitość i dążenie do obranych celów. Ale nawet przy najlepszej pielęgnacji i dbaniu o samochód może pojawić się sprawa zmiany koloru auta. Dlaczego tak się dzieje? Lakiery samochodowe często nie dają rady w starciu z warunkami, które panują na drodze. Woda powodująca korozję może uszkodzić nasz lakier. Tak samo może być z solą, którą są posypywane drogi podczas zimy. Wszystkie te czynniki, a także złe bądź brak dbania o auto muszą spowodować wizytę u lakiernika samochodowego.

Wybór dobrego lakiernika może być kluczowy. Jeżeli oddamy nasze auto w ręce osoby, która nie zna się na swoim zadaniu (w tym przypadku lakierowaniu) może przynieść więcej szkody niż pożytku. W przypadku złego lakiernika kluczowa może być cena – zbyt niska bądź wyjątkowo wysoka powodująca lekkie zdenerwowanie osoby do której należy auto. Będąc u lakiernika dostaniemy pytanie o wybór lakieru. Jaki wybrać? Najlepiej wybrać lakier taki, jaki nam się podoba (zobacz w sklepie online kLakiernik), dlatego najlepiej jest poważnie przemyśleć wybór lakieru. Raczej nie będziemy chcieli płacić za ponowną zmianę lakieru bądź żałować że zdecydowaliśmy się na kolor, który się nam nie podoba.

Nadchodzi upragniona chwila i odbieramy nasze „nowe” auto od lakiernika. Reakcje naszych znajomych mogą być różne – jedni mogą nam zazdrościć nowego wyglądu auta, natomiast inni mogą krytykować nasz wybór. Według nich po co zmieniać kolor auta skoro możemy zmienić auto?

Ale czy musimy malować całe auto? Mając samochód, który ma jakąś wadę: uszkodzone drzwi, maska, lusterka, nie musimy malować całego samochodu. Wtedy możemy udać się do lakiernika w celu zapytania, czy możemy pomalować tylko te części, które są przez nas zakupione. Te części, może małe i niepozorne mogą być lakierowane osobno i dzięki nim możemy cieszyć się naszym autem przez kolejne lata.