Palenie elektroniczne podbija serca konsumentów na całym świecie. Nowy sposób przyjmowania nikotyny doskonale się przyjmuje, ale wiele osób nie ma pojęcia jak działają i z czego zbudowane są urządzenia. Informacje na ten temat są łatwo dostępne więc warto zapoznać się z tematem lub odpowiednio przygotować do zakupu.

Odgrzewany pomysł

Koncepcja palenia elektronicznego jest starsza niż mogłoby się to wydawać większości ludzi. Pierwszy e-papieros powstał ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych. Brak inwestorów i zainteresowania konsumentów sprawił, że cały projekt zakończył się po fazie pierwszych projektów i testów. Papieros elektroniczny nie zapisał się w pamięci społeczeństwa i nikt nie brał nawet takiego rozwiązania poważnie pod uwagę przez następne lata. Wszystko zmieniło się na początku XXI wieku za sprawą chińskich naukowców. Postanowili oni przywrócić pracę nad projektem i przygotowali własną, autorką wersję urządzenia. Elektroniczny papieros przygotowany przez nich różni się znacząco od pierwowzoru, ale posiada o wiele więcej pożytecznych właściwości i możliwości.

Tajemnica działania

Mechanizm działania e-papierosów jest banalnie prosty. Urządzenie jest zasilane elektrycznie i nie zachodzi w nim żaden proces spalania. Wszystko opiera się na działaniu grzałki, która w wysokiej temperaturze przemienia płyn z nikotynę w mgiełkę, którą inhaluje użytkownik elektronicznego papierosa. Każdy e-palacz ma możliwość dostosowania mocy oraz smaku liquidu do swoich preferencji i możliwości. E-papieros może składać się z dwóch lub trzech elementów, do których zaliczamy: atomizer, kartridż oraz akumulatorek. Prosta budowa i działanie zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz możliwość samodzielnej konserwacji własnego sprzętu. E-papierosy można zakupić w jednym z wielu sklepów działających w Internecie lub tradycyjnie np. w centrum handlowym.

Sukces e-palenia

O sukcesie elektronicznego palenia zdecydowały głównie dwa czynniki. Najważniejszym jest ekonomia – e-papierosy są w eksploatacji o wiele tańsze od tradycyjnych wyrobów nikotynowym. Drugim powodem są właściwości urządzenia sprawiające, że e-papieros nie zawiera trujących substancji powodujących nowotwory i choroby układu krwionośnego. Wiele ludzi liczy także, że za pomocą urządzeń uda im się pozbyć nałogu nikotynowego lub ograniczyć liczbę wypalanych papierosów. Rynek stale się powiększa, a kraj zalewają kolejne modele urządzeń. E-papieros to jeden z ważniejszych wynalazków ostatnich lat.