Przed zakupem oprogramowania księgowego warto przeprowadzić analizę. Nawet najbardziej popularne programy rozliczeniowe mogą nie być odpowiednie dla Twojej branży i sytuacji. Oto kilka punktów, które powinny pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

1. Porozmawiaj z księgowym lub specjalistą, któremu można zaufać.

Często Twój księgowy jest zorientowany w temacie oprogramowania do zarządzania finansami, które jest niezbędne dla Twojej firmy. Jest właściwą osobą, która może dostarczyć niezbędnych informacji rachunkowości i zarządzania finansami Twojej firmy.

2. Rozmiar działalności

Jeśli obrót Twojej firmy wynosi 100tys. złotych rocznie, to Twoje potrzeby dotyczące oprogramowania księgowego będą się różnić od wymagań firmy z obrotem 1 miliona złotych rocznie. Wielkość firmy to bardzo ważna kwestia przy zakupie programu rozliczeniowego.

3. Poziom wsparcia

Przy zakupie oprogramowania należy pamiętać, że będziesz potrzebować stałego wsparcia po wdrożeniu. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz firmę jednoosobową lub nie zatrudniasz księgowego. Tak więc warto wybrać oprogramowanie, którego producent zapewnia dobrą pomoc techniczną.

4. Aktualizacje

Wybierz oprogramowanie, które udostępnia aktualizacje i poprawki dla błędów, które zostały wykryte po zakupie oprogramowania. Warto zorientować się czy aktualizacje są płatne.

5. Kompatybilność

Należy sprawdzić czy oprogramowanie, które chcesz zakupić jest kompatybilne z innym oprogramowanie używanym w firmie. Czy można skonfigurować je pod Twoją firmę i pozwala na dalszy rozwój firmy.

6. Łatwość użycia i niezawodność

 

Polecamy oprogramowanie do prowadzenia firmy z modułem CRM od www.bizmaster.pl

 

Bardzo ważne przy oprogramowaniu księgowego jest niezawodność i łatwość w użyciu. Tak by można szybko generować raporty oraz praca w programie nie wymagała przeprowadzenia czasochłonnego kursu. Zapisy księgowe są oczywiście konieczne, tak aby Twoi kontrahenci oraz urzędy były zadowolone. Ale oprogramowanie księgowe może także pomóc w zarabianiu pieniędzy i rozwijaniu swojego biznesu. Dobre decyzje biznesowe wymagają dobrych informacji. Tu z pomocą przychodzi oprogramowanie księgowe. Ważne aby wybrać program, który jest łatwy w użyciu oraz znacznie oszczędza czas przy prowadzeniu księgowości.inwestycja

Najtrudniejszą rzeczą przy wyborze pakietu dla małych firm jest tak naprawdę określenie czego naprawdę potrzebujesz. Zainwestuj czas w określaniu czego wymagasz od programu rachunkowego teraz i w przyszłości, gdy Twoja firma się rozwinie.