Usuwanie pleśni podchodzi pod szerszy zakres remediacji pleśni. Oznacza ona zwykle eliminację pleśni z pomieszczeń w mieszkaniach i biurach. Rozwój pleśni jest częstym problemem wpływającym na stan zdrowia. Rośnie zwykle w wilgotnych środowiskach np. pokojach, które nie mają odpowiedniej wentylacji i zostawiają wilgoć “uwięzioną”. Pleśń może być niebezpieczna dla ludzi, którzy cierpią na alergie lub dla tych, którzy mają reakcje fizyczne podczas kontaktu z pleśnią w powietrzu. Niektóre osoby dostają infekcji grzybiczych na skórze lub mają astmatyczne problemy przez zarodki pleśni w powietrzu. Dlatego ważnym jest, aby usuwać pleśń z używanych pokojów.

 


Profesjonalny personel remediacyjny może sprawdzić i zdiagnozować czy masz problem z pleśnią wewnątrz swojego domu. Może także polecić sposoby jej usunięcia. Jednym z nich jest usunięcie pleśni przy użyciu maszyny ozonowej.

 

Możesz znać maszyny ozonowe pod inną nazwą, która brzmi Generatory Ozonu. Te dwie nazwy odwołują się do jednej i tej samej maszyny, które teoretycznie funkcjonuje dzięki technice podmuchu Ozonem. Podmuch Ozonem (zwany również Zabiegiem szokowym wysokoozonowym) okazuje się być tanim i efektywnym sposobem na pozbycie się pleśni z wnętrza.
Odkąd udowodniono, że Ozon zabija pleśń w warunkach akademickich, producenci generatorów wszystkich rozmiarów twierdzą, że ich maszyny zabijają pleśń. Efektywna maszyna zabijająca pleśń produkuje wysokie stężenia (powyżej 10ppm) Ozonu w pomieszczeniu podczas danego czasu. Generatory, które produkują małe ilości Ozonu (spełniające wskazania EPA) nie są wystarczająco silne, aby zniszczyć pleśń. Ważne jest, aby żadna osoba ani zwierze nie znajdowała się w pomieszczeniu, kiedy działa profesjonalny generator Ozonu.
Maszyny ozonowe i Ozon, który wypuszczają, mogą służyć też jako odświeżacz powietrza i eliminować zapach wytwarzanych przez pleśń rosnącą w pomieszczeniach. Wszelkie szkodniki znajdujące się w pokoju zostaną także zabite.

 

laboratoriumOficjalne informacje zdrowotne utrzymują, że martwa pleśń jest niebezpieczeństwem dla domowników dopóki nie jest całkowicie usunięta z pomieszczeń. Usunięcie zapleśniałego dywanu, mokrych i zapleśniałych ścian oraz zapleśniałych drewnianych elementów jest nieuniknione w przypadku zalań lub infiltracji wody. Kiedy proces ozonowania powietrza się zakończy i powietrze zostanie oczyszczone przy użyciu generatora ozonu, a materiały wyżej wspomniane zostaną wyniesione, całe pomieszczenie powinno być odkurzone przy użyciu odkurzacza z filtrem HEPA stworzonym tak, aby usuwał mikronowe cząsteczki. Zarodniki pleśni są bardzo małe i normalne odkurzacze im nie sprostają.