Układ hormonalny reguluje multum ważnych procesów w naszym organizmie. Procesy te relatywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz generalnie to ujmując – funkcjonowanie. Hormony w sporcie kojarzone są głównie z dopingiem – nie ma w tym skojarzeniu nic błędnego. W tym artykule chciałbym poruszyć aspekt suplementacji, która wpływa na jeden z ważniejszych hormonów w naszym organizmie, a mianowicie – testosteron. Tym suplementem jest nic innego jak DAA. Co kryje się za tymi z pozoru niewinnymi literkami? O tym w poniższym artykule.

DAA czyli kwas d-asparaginowy zaliczany jest do aminokwasów endogennych. Regularna suplementacja wspomnianego suplementu działa pozytywnie na nasz metabolizm, syntezę białek oraz zwiększa poziom testosteronu w naszym organizmie. Nie trudno się domyślać, że powyższe mają kluczowe znaczenie w kwestii osiągnięć sportowych.

Badania pokazały, że suplementacja dawką ~3g DAA dziennie przez okres 12 dni pozwala na wzrost poziomu testosteronu aż o 33%, biorąc pod uwagę grupę otrzymującą placebo. Biorąc pod uwagę fakt, że koszt DAA to w przybliżeniu około 40 złotych, za co otrzymujemy opakowanie, które spokojnie wystarczy nam na przeprowadzenie cyklu na tym suplementację, powyższy wynik opiewający na 33% wydaje się być wynikiem wręcz znakomitym.

Testosteron nader często kojarzony jest z naszą seksualnością. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem hormon ten reguluje popęd seksualny oraz generalnie to ujmując – zachowania związane z seksualnością. Nie trudno się domyślać, że suplementacja DAA wpływa na poprawę naszego życia seksualnego. Czy to dobrze? Pytanie wydaje się być tym, z kategorii retorycznych.

Warto nadmienić, że suplementacja DAA nie powinna być w żaden sposób porównywana z dopingiem hormonalnym. DAA nie jest również suplementem z kategorii prohormonów, zatem przy suplementacji nie możemy w żaden sposób spodziewać się rezultatów, które uzyskują osoby stosujące doping hormonalny czy nawet „legalne sterydy” czyli prohormony.

Reasumując, DAA wydaje się być świetnym suplementem, którego stosunek ceny do korzyści płynących z suplementacji wydaje się być bardzo korzystny. Pamiętajmy jednak, że gwarancją sukcesu jest prawidłowe odżywianie, czyli zdrowa dieta oraz trening, a dopiero na końcu – suplementacja odżywkami. W takiej, a nie innej kolejności powinniśmy podchodzić do tematu suplementów. To pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów, a co najważniejsze – nie ogołoci naszego portfela i nie odbije się na naszym zdrowiu, które mamy tylko jedno.

Polecamy produkt KFD DAA – http://sklep.kfd.pl/kfd-premium-daa-240-p-4144.html