W poniższym artykule przedstawię wam sposób na doskonały śpiewnik własnego wykonania, w którym znajdą się ulubione teksty piosenek słynnych i ulubionych wykonawców muzycznych. Do tego celu powinniśmy zakupić sobie bardzo gruby zeszyt w kratkę formatu A4 bądź A5, w zależności od tego jakim będzie nam się wygodniej posługiwać.

Następnie powinniśmy zebrać wszystkie ulubione teksty piosenek i umiejscowić je w naszym śpiewniku w kolejności alfabetycznej, możemy oczywiście wpisywać je w dowolnej kolejności, natomiast z tyłu śpiewnika utworzyć sobie alfabetyczny spis treści. Często zdarza się, ze uzupełniamy nasz śpiewnik o nowe teksty piosenek na bieżąco podczas nauki bądź słuchania nowych piosenek, dlatego warto założyć sobie gruby zeszyt, aby móc tych wpisów dokonywać na bieżąco. Innym sposobem na utworzenie śpiewnika z ulubionymi tekstami piosenek, jest zakup segregatora i koszulek do niego oraz drukowanie i wkładanie poszczególnych tekstów piosenek na bieżąco.

Ten drugi sposób jest nawet lepszy, gdyż zawsze możemy wyjąć potrzebny nam tekst piosenki z segregatora, bez konieczności zabierania całego śpiewnika ze sobą. Śpiewnik z tekstami piosenek w segregatorze idealnie nadaje się na ogniska oraz inne imprezy z przyjaciółmi.