Jeżeli zdarzy się, że klient będzie niezadowolony z jakości zakupionego produktu, to w takiej sytuacji najczęściej od razu próbuje go zwrócić lub zareklamować. Problem jednak może się pojawić, jeżeli sprzedawca nie będzie skłonny mu w tym pomóc.

W dzisiejszych czasach obsługa reklamacji odgrywa olbrzymie znaczenie – i chociaż może się wydawać inaczej, to tak właśnie jest. Widać to doskonale na przykładzie tych firm, które reklamowany towar od razu i bez żadnych pytań wymieniają klientowi na inny lub przynajmniej zwracają wydane przez niego pieniądze. Jest to podstawą, aby wszyscy byli w takiej sytuacji zadowoleni, a sporadyczna reklamacja nawet jeżeli zostanie wymieniona ze stratą dla przedsiębiorcy, to i tak nie będzie stanowiła poważnej straty jeżeli uwzględni się dużą ilość zadowolonych klientów. Jeżeli więc ktoś planuje zarabiać na sprzedaży, to wspomniana obsługa jest niezwykle kluczowym elementem i musi zostać powierzona osobom z doświadczeniem, które podejdą do tego w sposób w pełni profesjonalny.

4798036091_a63e033395_b

Wiele na ten temat można poczytać na forach o zarabianiu i prowadzeniu sklepów – a jeśli ktoś nie ma czasu, aby zapoznać się z takimi treściami, to powinien przynajmniej pamiętać, aby poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. Nie sztuką jest przecież stracenie pieniędzy przez nieodpowiednią decyzję, tylko należy tak wszystko przygotować i zaplanować, aby można było zarobić na tym jak najwięcej pieniędzy. Jednocześnie dobrze traktowani klienci to świetny sposób na darmową reklamę, bo ludzie zawsze dzielą się z innymi osobami informacjami o tym, gdzie warto robić zakupy.

Te osoby, które jeszcze nie są przekonane do jakiegoś produktu – nierzadko szukają informacji na jego temat. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby te poszukiwania nie były w żadne sposób utrudnione. Można na przykład zatrudnić pracowników, którzy będą odbierali telefony i przekierowywali klientów do innych pracowników lub też odpowiadali na ich pytania. Bardzo duża ilość pytań tak naprawdę powtarza się przez cały czas, więc jeśli przygotuje się zestawienie takich pytań wraz z zalecanymi odpowiedziami, to od razu osobom zatrudnionym w contact center odejdzie wiele pracy. Co ciekawe, o tej części biznesu muszą myśleć nie tylko osoby chcące prowadzić sprzedaż w sieci, ale również biznesy działające w oparciu o bardziej tradycyjne modele sprzedaży.

15223879057_146744e6d2_k

Przykładem może być oferowanie produktów osobom – do których dzwoni się i przedstawia ofertę. Jest to trudny rodzaj sprzedaży, bo wielu klientów od razu zniechęca się do kogoś, kto dzwoni do nich w ich wolnym czasie i próbuje sprzedać jakiś produkt, ale jeżeli ktoś jest dobrze przeszkolony i nie zniechęca się drobnymi niepowodzeniami, to z pewnością uda mu się w tym przypadku osiągnąć sukces. Warto również inwestować w reklamę, bo dzięki temu sprzedaż przez telefon będzie mogła być weryfikowana przez klienta w kilka chwil – szybciej zaufa on bowiem firmie, którą znajdzie w sieci niż takiej, o której nigdy wcześniej nie słyszał i o której nie ma żadnych informacji.

źródło: http://teleconcept.pl/sprzedaz-pozyskaj-klienta/