Nasi przodkowie wiedzieli coś, o czym my często zapominamy – pielęgnując skórę i ciało korzystali ze skarbów natury – czyli ziół, owoców i innych naturalnych produktów. Bowiem wszystko co jest potrzebne naszemu organizmowi znajdziemy wokół siebie.

Oczywiście dbanie o urodę zaczyna się od prawidłowej diety – należy z niej wyeliminować wszystkie toksyny i niezdrowe produkty (zwłaszcza te wysoko-przetworzone). Poza tym posiłki powinny być zbilansowane, dzięki czemu dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych składników i minerałów. Kiedy nasz organizm będzie już odpowiednio odżywiony – wzmocnią się włosy i paznokcie, a cera będzie bardziej gładka i promienna. Jednak nie należy poprzestawać na wewnętrznej pielęgnacji. Nasze ciało potrzebuje także odżywienia od zewnątrz.

kosmetyki9

Warto skorzystać z darów natury i sporządzać naturalne maseczki i pillingi – na przykład pilling z grubego cukru i oliwy z oliwek, który idealnie wygładza skórę. Powszechnie stosuje się także miód jako balsam do ust. Także i włosy można wspomóc w naturalny sposób, stosując na przykład maseczkę z jajka i oliwy. Jeśli jednak nie ufacie swoim umiejętnościom w tym zakresie, lub nie wiecie czego potrzebuje wasza skóra – warto stosować kosmetyki na bazie ziół. Są to gotowe produkty wzbogacone składnikami pochodzenia naturalnego, które pomogą wam osiągnąć zamierzony efekt. Producenci z reguły podają na opakowaniu zalecenia co do przeznaczenia i sposobu użycia kosmetyków, więc ich stosowanie nie stanowi dużego problemu.

Jednym z najpopularniejszych ziół jest pokrzywa – bardzo szanowana w naszym kraju roślina. Produkuje się z niej przede wszystkim szampony, bo zmniejsza wypadanie włosów i leczy łupież. Bardzo popularne są także wyciągi z ogórka, aloesu, owoców zarówno lokalnych jak i egzotycznych, a także dodatek olejków różnego rodzaju i pochodzenia. Dobry producent kosmetyków łączy różne składniki naturalne, aby jego wyroby miały szersze spectrum działania. Dodatkowo oferuje nie tylko szampony, ale także uzupełniające odżywki, balsamy i maski do włosów.

kosmetyki10

Oczywiście włosy nie są jedynym obszarem działania – bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Ważne, żeby dobrać kosmetyki zarówno do karnacji jak i rodzaju skóry. Inaczej należy pielęgnować skórę suchą i wrażliwą (tu idealnie sprawdza się dodatek olejku różanego i wyciąg z aloesu), a inaczej cerę skłonną do przetłuszczania. Jeśli mamy cerę mieszaną, to powinniśmy stosować odrębne kosmetyków do partii skłonnych do przesuszania, a odrębne do przetłuszczających się. Ale skóra to nie tylko twarz, ale i pozostałe części ciała. Tu także należy dobrać odpowiednie kosmetyki – nawilżające lub ujędrniające.

Producenci na przykład Elfa-Pharm oferują szeroki wybór produktów – które spełnią te wymagania, a są przy tym produkowane w oparciu o dary natury – a w szczególności zioła. Decydując się na zakup kosmetyków wybierajmy zawsze sprawdzone marki, które darzymy zaufaniem, lub takie, które są polecane przez znajomych. Ale nie bójmy się też nowinek, o ile są oparte na naturalnych składnikach.

źródło: www.elfa-pharm.pl