W zeszłym roku, to jest w 2008 roku, klocki Lego obchodziły okrągłą, pięćdziesiątą już rocznicę swojego istnienia. Wtedy to poruszono wiele tematów dotyczących klocków Lego, również ich historię powstania. Dziś już cały świat wie, że klocki Lego zostały wynalezione w małej duńskiej wiosce oraz że założyciel firmy lego zaczynał od zabawek drewnianych. Dziś już każdy wie, że te zabawki są hitem całego świata, gdyż na jednego mieszkańca całej kuli ziemskiej przypada sześćdziesiąt dwa klocki Lego.

W Polsce nie są one tak znane i popularne od początku ich istnienia, gdyż w pamiętnych czasach PRL-u można je było jedynie sprowadzić z zagranicy bądź kupić w Peweksie, zatem były dobrem luksusowym, dopiero nasze dzieci mogą się bawić i budować różne konstrukcje z klocków Lego bez żadnych ograniczeń. Nadal są to jedne z droższych zabawek, jednak na rynku istniej tak duży wybór wśród zestawów klocków Lego, że nawet najubożsi znajdą coś małego dla swoich pociech, aby spełnić ich marzenia.

Klocki Lego są tak skonstruowane i zbudowane, aby można je było dowolnie składać i mieszać również zestawy, różnią się jedynie wielkością, gdyż dla młodszych dzieci są już dostępne klocki Lego od lat dwóch, w dużych elementach, natomiast dla starszych dzieci są to zestawy z małymi i trudniejszymi do zbudowania elementami.