Bez dwóch zdań ślub jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej pary, stąd chęć zakochanych by w odpowiedni sposób uwiecznić te wspaniałe chwile, by móc później cieszyć się ich wspominaniem. Można nawet powiedzieć, że fotografia ślubna to magia, bowiem nikt nie jest wstanie dobrowolnie z niej zrezygnować. Każdy z nas chce mieć zdjęcia ze ślubu, chce mieć co oglądać za dziesięć czy dwadzieścia lat, chce móc wracać do tych szczęśliwych chwil, a nic tak nie przybliży tego wydarzenia jak dobra fotografia ślubna.

W Polsce znaleźć można wiele studiów fotograficznych, nawet w mniejszych miastach jak Bochnia czy Wadowice, które zajmują się uwiecznianiem różnych wydarzeń i imprez, w tym oczywiście ślubów. Przez mnogość wyboru pośród wielu studiów wykonujących sesje ślubne, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego fotografa. Na co zwracać szczególną uwagę wybierając fotografa na ślub?

Powinien on nie tylko korzystać z zaawansowanego i profesjonalnego sprzętu, lecz także charakteryzować się odpowiednim zmysłem plastycznym. W celu sprawdzenia danego fotografa, można sprawdzić jego portfolio z poprzednimi zdjęciami zawierającymi zdjęcia ślubne. Bochnia przykładowo ma tego fotografa – http://www.fotodziedzic.pl/bochnia/ – dla którego fotografia ślubna jest czymś więcej niż tylko pracą i który chętnie pokazuje swoje zdjęcia, zamieszczając je na swojej stronie firmowej.

Dobry i rzetelnie podchodzący do swojej pracy fotograf powinien także pomóc nam w zaplanowaniu i zorganizowaniu odpowiedniego tła i miejsca w którym wykonana zostanie fotografia ślubna. Odpowiednia lokalizacja oraz ustawienie oświetlenia również są istotnymi czynnikami przy wykonywaniu fotografii. Profesjonalny fotograf powinien również podać młodej parze odpowiednie wskazówki co do ich ustawienia na zdjęciu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ na fotografii ślubnej, para młoda musi prezentować się elegancko.

Wybrany przez nas fotograf jest także odpowiedzialny za obróbkę cyfrową naszych zdjęć, oraz doradzanie przy wyborze najbardziej udanych i przypadających do gustu fotografii. Ponieważ ceremonia ślubna jest bardzo ważnym wydarzeniem, warto zadbać o to by zdjęcia z niej były nie tylko wykonane w jak najbardziej profesjonalny sposób, lecz także to by były unikatowe i wyróżniały się wyjątkowością ich wykonania. Można zdecydować się na nietypowe sesje zdjęciowe w nieco bardziej ekstrawaganckich miejscach – Bochnia ma takich przynajmniej kilka, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać, co z pewnością podniesie wartość wizualną naszych fotografii.

Pamiętajcie koniecznie, że wybór odpowiedniego fotografa powinien być dobrze przemyślany, ponieważ ślub jest wydarzeniem zasługującym na odpowiednie udokumentowanie i jak wiadomo nie da się go powtórzyć dla lepszych zdjęć!