Węgierska stolica Budapeszt to niesamowite połączenie nowoczesności z historią. W mieście na każdym kroku czuć obecność duszy Habsburgów. Położona w niezwykle malowniczym miejscu węgierska stolica sprawia, że wycieczki do Budapesztu na długo zostają w pamięci. W mieście można doświadczyć niezwykłej atmosfery, która nie jest obecna nigdzie indziej.

To niesamowite przenikanie się atmosfer bardzo dużej metropolii z atmosferą małego miasteczka, by nie powiedzieć prowincji. W Budapeszcie możemy bez trudu znaleźć miejsca, w których spotkamy rzesze turystów, jak i takie miejsca, w których w ciszy i spokoju, będzie można napić się kawy i porozmyślać o wspaniałości tego miasta. Wspaniały widok, który można podziwiać ze wzgórza zamkowego, na każdym turyście robi niesamowite wrażenie. To właśnie tutaj można zobaczyć panoramę miasta z majestatycznymi mostami, historycznymi budynkami oraz rozchodzącymi się na różne strony budapesztańskimi uliczkami.

Budapeszt - most lancuchowy

Rzeka Dunaj dzieli miasto na dwie części Budę i Peszt. Buda jest to część prawobrzeżna miasta z licznymi historycznymi budynkami. Lewobrzeżna część miasta Peszt, to miejsce w którym tętni życie dzień i noc. Tutaj bardzo dużo się dzieje, jest ruch i energia. Z powodu niesamowitego piękna i klimatu miasto zostało nazwane Perłą Dunaju. Budapeszt jest zaliczany do grona najpiękniejszych europejskich stolic. Najstarsza dzielnica w mieście wraz z Mostem Łańcuchowym to jeden z głównych punktów wycieczki po Budapeszcie. Most Łańcuchowy jest jednym z nielicznych mostów o takim charakterze. Budapeszt to także wspomniane już wcześniej Wzgórze Zamkowe, które zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Będą w Budapeszcie nie można ominąć wizyty w przepięknym kościele Macieja.

Budapeszt kosciol macieja

W trakcie swojej wycieczki nie zapomnijmy odwiedzić wyspy Małgorzaty na której znajduje się mnóstwo gorących źródeł, basenów oraz SPA. Jest to świetne miejsce, aby po długiej wycieczce zrelaksować się.

Będąc w obcym kraju, warto wyposażyć swój smartfon czy też tablet w aplikację mobilną, która pozwoli dzielić się zdjęciami z odwiedzanych miejsc, ocenianie ich oraz ewentualną nawigację do kolejnych polecanych przez innych turystów miejsc. Aplikacje tego typu są darmowe, wystarczy przejść do Google Play dla Android lub AppStore dla IOS. Aplikacje te zazwyczaj kompatybilne są z większością urządzeń na naszym rynku.

wycieczka do budapesztu z Warszawy

Wycieczki do Budapesztu organizowane są przez wiele biur podróży z Warszawy, Poznania, Krakowa czy Rzeszowa.