Kołobrzeg to malownicze miasto w województwie zachodniopomorskim, położone u ujścia rzeki Parsęty. Piękne krajobrazy i mała odległość od Morza Bałtyckiego sprawiają, że miasto nieustannie jest oblegane przez turystów, i to nie tylko z Polski.

Zagranicznych obywateli przyciąga tu duża liczba uzdrowisk, w których regenerują swe siły i leczą różne choroby i niedomagania organizmu. Dostępne są tu między innymi zabiegi borowinowe, kąpiele mineralne, wodolecznictwo i wziewanie.

Co można zwiedzić w Kołobrzegu?
Kołobrzeg oprócz uzdrowisk posiada również liczne zabytki i obiekty turystyczne. Do najważniejszych z nich należą:

Molo. Jego otwarcie miało miejsce 19 czerwca 1971 roku. Pierwszy most wybudowano z drewna w 1881 roku. Podczas II wojny światowej uległ całkowitej destrukcji. Dziś ta żelbetowa konstrukcja długości 220 metrów i szerokości 9 metrów to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Kołobrzegu.

Latarnia morska. Początki latarni sięgają 1666 roku i to właśnie wtedy po raz pierwszy zapalono w niej światło. Nie była to jednak stale oświetlająca morze struga światła. Moment ten miał miejsce 200 lat później. Możliwość podziwiania pięknych widoków i obejrzenia jej od wewnątrz to główny powód zwiedzania jej przez turystów.

Ratusz. Projekt ratusza wyszedł z rąk Fryderyka Schinkela. Budynek utrzymany jest w stylu neogotyckim w kształcie litery C. Ozdabiają go wieżyczki i wieża z zegarem. Patrząc na ratusz ma się wrażenie że przed nami stoi średniowieczny zamek obronny.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały piesze szlaki turystyczne, ciągnące się wzdłuż plaży, lasów i parków. Spacer po wytyczonych ścieżkach to nie tylko sport, ale także świetna okazja do obejrzenia obiektów dziedzictwa kultury i poobserwowania tutejszej przyrody.

Jeśli zdecydujesz się na wybór tego miasta na planowany wakacyjny wypoczynek, lub tylko weekendowy wypad zajrzyj na stronę http://www.noclegi-online.pl/noclegi/kolobrzeg, gdzie znajdziesz dobre noclegi w Kołobrzegu oraz informację o pozostałych atrakcjach turystycznych.

W okolicach Kołobrzegu działa również mnóstwo tras rowerowych. Amatorzy dwóch kółek mają tu doskonałe warunki do uprawiania swego ulubionego sportu. Przejazdom szlakiem rowerowym towarzyszą wspaniałe nadmorskie krajobrazy i zabytki kultury. Miasto dokłada wszelkich starań, aby rowerzystom zapewnić jak najlepsze warunki podczas jazdy.