Przeprowadzka międzynarodowa to zdecydowanie nie przelewki i musimy się do tego bardzo porządnie przygotować. W tym przypadku zdecydowanie nie powinniśmy poszukiwać firmy do przeprowadzki kierując się tylko i wyłącznie ceną. Niska cena może oznaczać to, że firma zwyczajnie oszczędza na czym się da. Może nie mieć ubezpieczeń, stare i zdezelowane pojazdy, a do tego pracowników zatrudnianych na dziwnych umowach, którzy pracę potrafią wykonywać po prostu na odczepne. Co powinna nam więc zaoferować dobra firma?

Przede wszystkim dużo pojazdów

Utrzymanie floty profesjonalnych pojazdów do przeprowadzek międzynarodowych (np. miedzynarodoweprzeprowadzki.pl) jest bardzo kosztowne i jeśli firma którą wybieramy je posiada to już może być znak, że naprawdę poważnie podchodzi do swojej pracy i dokładnie tak samo traktuje własnych klientów. Standardowo powinniśmy mieć do wyboru niewielkiego busa o pojemności 4 palet, nieco większy pojazd kontenerowy trzymający się jednak w granicach 3.5 tony masy własnej, a do tego pojazdy kontenerowe pozwalające przewozić nawet 12 ton towaru. Zawsze dobrze jest odpowiednio dobra pojazd. Nie warto na zapas brać większego, gdyż zwyczajnie koszty będą niepotrzebnie wyższe. Im większy pojazd tym większe spalanie, a auto o masie powyżej 3.5 tony dużo więcej płaci na różnych drogach za przejazdy.

Urządzenia ułatwiające przeprowadzkę

Jeśli na naszą międzynarodową przeprowadzkę zabieramy również meble i sprzęt gospodarstwa domowego to dobrze jeśli firma będzie dysponowała odpowiednimi wózkami do ich transportu, matami transportowymi, a do tego specjalnymi pasami do zabezpieczenia tych rzeczy już w samochodzie, oczywiście na czas transportu.

Dodatkowe materiały do pakowania

Porządne firmy przeprowadzkowe mają także całą gamę rzeczy ułatwiających nam pakowanie się. Na pewno w ofercie powinniśmy znaleźć między innymi nowe kartony, dodatkowo wzmacniane, których zakup jest bardzo rozsądny jeśli chcemy tam schować rzeczy wyjątkowo cenne i delikatne. Do tego oczywiście różnego rodzaju taśmy klejące, naklejki na karty ułatwiające segregację naszych rzeczy, a także wypełniacze pustej przestrzeni w kartonach.

Foto: Sheryl Westleigh – Noadi.etsy.com / CC BY-NC-ND