Najpopularniejszym formularzem rozliczeniowym od zawsze jest PIT-37. Jest on przeznaczony dla osób, które uzyskują dochody z pracy lub z wykonywania zleceń, a zaliczki na ich podatek obliczają i opłacają płatnicy.

Nie da się ukryć, że jest to najczęstsza forma na sporządzenie zeznań podatkowych, opodatkowanych na ogólnych zasadach PIT. W tym druku obowiązuje również najwięcej ulg, z których podatnicy mogą skorzystać i dokonać odliczeń podatkowych. Wszystkich odliczeń, które chcemy uwzględnić w tym formularzu można zapisać za pomocą załączników.

Głównymi załącznikami, w których zapisujemy i obliczamy ulgi podatkowe do PIT-37 są:

  • PIT/O,
  • PIT/D,

przykładowo za pomocą tych dodatkowych druków możemy odnieść się do:

  • ulgi prorodzinnej, która zawsze niesie za sobą największe odliczenia,
  • ulgi internetowej, którą od tego roku rozliczeniowego będzie bardzo trudno odliczyć od podatku,
  • ulga rehabilitacyjna. W niej możemy odliczyć od podatku niemal wszystko co związane jest z rehabilitacją, leczeniem lub ułatwianiem życia niepełnosprawnym, ponieważ zaliczają się zarówno leki, jak i niezbędne drobne przybory, które można kupić w aptekach, wszelkie wyjazdy i zajęcia rehabilitacyjne, niezbędny sprzęt i wiele innych,
  • ulga z tytułu spłacanych odsetek za kredyt mieszkaniowy,
  • ulga za darowizny, od której okazuje się, że również możemy odliczyć niemałą kwotę od podatku, w wysokości kilkuset złotych, co zdarza się, że jest większą sumą niż za inne ulgi
  • i wiele innych.

Prostym sposobem na wypełnienie PIT jest skorzystanie z darmowego programu do PIT, w którym wszystko bardzo łatwo idzie, trwa to zaledwie kilka minut, jesteśmy doskonale poinstruowani, program wykrywa wszystkie błędy i poprawia, bądź zaznacza do poprawienia, wykonuje za nasz wszystkie obliczenia, większość informacji wpisuje za nas automatycznie, możemy wysłać PIT przez Internet i dojdzie on w kilka chwil i zostanie zaksięgowany, jest to bezpieczny sposób, a na dodatek sprzyjający ochronie środowiska. Zaoszczędzisz czas, pieniądze, nerwy, a także wygodnie wypełnisz swój obowiązek.