Większość z nas pragnie białej sukni, hucznego wesela i pięknych zdjęć do albumu z najważniejszego dnia naszego życia. Wybieranie sukni ślubnej to jeden z najważniejszych punktów programu! Suknia ślubna musi być idealna, mamy w niej wyglądać przepięknie i czuć się jak damy. Zrobimy wszystko, by spełniała nasze oczekiwania. Nie ważne za jaką cenę, w końcu to nasz dzień!
Wybieranie sukni ślubnej okazuje się najprzyjemniejszą częścią organizacji wesela, dla większości panien młodych. Wybór restauracji, sali, catering, oprawa muzyczna, dojazd- to wszystko rzeczy mniej przyjemne i trudniejsze do organizacji. Pamiętajmy jednak, że ze wszystkim możemy sobie poradzić, o ile zadbamy o odpowiedni plan.

Najpierw musimy się zastanowić, jak chcemy, by wyglądało nasze przyjęcie weselne.

  • Czy ma być wystawne, swojskie a może kameralne?
  • Ile chcemy zaprosić osób?
  • Jakie atrakcje dla nich przewidzieliśmy?

8293817570_16f114e2a7_z

Tutaj warto działać w zgodzie z waszymi preferencjami. Owszem, goście też są ważni, ale ten dzień jest wasz i powinniście do uczcić po swojemu. Jeśli rodzina marzy o wiejskim weselu a wy o kameralnym, postarajcie się pójść na kompromis, w postaci menu bądź muzyki. Tak by chociaż jedno danie, bądź atrakcja idealnie trafiła w ich gusta. Jeśli lubicie kontakt z naturą, możecie zorganizować wesele na świeżym powietrzu. Dla wielbicieli sztuki przydałaby się ciekawa lokalizacja. Gdy usiądziecie do tego odpowiednio wcześniej, łatwo będzie wam ustalić swoje priorytety. Najlepiej wziąć dwie kartki wraz z przyszłym mężem i osobno, w punktach zapisać jak wygląda wasz wymarzony ślub. Potem to porównać i ćwiczyć kompromis.

 

Gdy już ustalicie, jak ma wyglądać wasz ślub, zabierzcie się do szukania idealnej lokalizacji. Z pomocą przyjdzie wam Internet i fora ślubne. Tam szukajcie Informacji o lokalach i restauracjach. Jeśli wszystkie odpowiadające wam terminy są zajęte, nie ma co się martwić. Są szanse, by ten termin zaklepać. Jak? Istnieją strony internetowe, gdzie pojawiają się informacje o zwolnieniu rezerwacji danego terminu. Można także wymienić się z kimś innym na inny termin Warto się zarejestrować i spróbować.

Sala wybrana? Teraz czas zastanowić się nad jedzeniem. Warto zainwestować w jego dobrą jakość a niekoniecznie ilość. Ludzie na weselach i tak z reguły są przejedzeni, więc pozbawienie ich jednego posiłku nie zrobi większej różnicy. A i siła będzie, by tańczyć!

Kolejne punkty do zrealizowania to muzyka i zadbanie o pokoje dla gości. Jeżeli ktoś z zaproszonych osób jest z daleka, należy zadbać o pokój dla niego. W tym celu najlepiej wynająć lokal z taką możliwością.
Organizacja przyjęcia weselnego nie jest tak trudna i stresująca, jakby się mogło zdawać. Jeśli usiądziemy z partnerem i rozpiszemy plan organizacji wesela, o niczym nie zapomnimy i mniej będziemy się denerwować. Rozdzielenie obowiązków sprawi, że każdy będzie odpowiedzialny za swoja część i bardziej się przyłoży. Jeśli macie mało czasu, możecie wynająć także firmę, która zorganizuje wam wesele od początku do końca.