Wyjazd do któregoś z pobliskich Państw, nie musi być w cale taki drogi. Wystarczy posiadać komputer oraz dostęp do Internetu, aby móc zaplanować podróż, zarezerwować hotel, znaleźć Ciekawe miejsca, które warto zwiedzić. Planowanie wycieczki jest bardzo miłym procesem, który pozwoli zaplanować nam podróż od A do Z po tylko Interesujących nas miejscach.

Szukając tanich miejsc na wypoczynek, powinniśmy wziąć pod uwagę Ukrainę oraz Węgry. Wyszukiwarka google, pomoże nam w znalezieniu portali z okazyjnymi noclegami. Tropiąc okazję możemy otrzymać full exclusive wyjazd za 1/4 normalnej ceny, którą musielibyśmy ponieść. Wycieczki w to miejsca są tanie, ze względu na niewielką ilość kilometrów z Podkarpacia.

Wyszukiwarka internetowa, pomoże nam w znalezieniu informacji na temat danego Państwa, zwłaszcza tych odnośnie zabytków oraz ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Warto przeglądnąć także blogi podróżnicze z wpisami na temat odbytych wycieczek do Państwa do którego zamierzamy się udać. Tego typu wpisy pomogą nam zapoznać się z wrażeniami podróżników, oraz dowiedzieć się jakie miejsca najlepiej odwiedzić i dlaczego.

Lviv Guide

W dzisiejszych czasach godnymi uwagi są także Aplikacje Mobilne na telefon lub tablet. Koniecznie zaopatrzmy się w aplikację ,, podróżnika po Budapeszcie czy też Lwowie’’. Aplikacje te nie pozwolą nam się zgubić w obcym Państwie, pomogą nam w nawigacji do wybranego przez nas celu. Dzięki niej odnajdziemy w pobliżu Ciekawe miejsce, bar czy restauracje. Dzięki systemu opinii na temat danego miejsca, będziemy mogli zobaczyć jak zostało ocenione przez innych podróżników, którzy korzystają z aplikacji w trakcie podróży.

Gdzie polecam Ci wyjechać?

Jednym z tanich miejsc, które przypadło mi do gustu jest Lwów na Ukrainie. Odwiedzając go należy pamiętać, że obowiązuje tam inna waluta (hrywny). Pamiętajmy także, aby szukać noclegu, który zlokalizowany jest na Lwowskim rynku z którego będziemy mieć blisko do wielu pobliskich zabytków, ciekawych miejsc oraz restauracji gdzie będziemy mogli skosztować regionalnych potraw.

wycieczki do lwowa z Warszawy

Poniżej kilka najbardziej popularnych Lwowskich miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć w trakcie swojego pobytu:

Opera Lwowska – jedno z najpiękniejszych miejsc, które będziemy mogli zobaczyć we Lwowie. Opera jest niedostępna dla turystów, dlatego jeżeli chcemy zobaczyć gmach od środka to musimy zaopatrzyć się wcześniej w bilety na jeden z granych tam spektaklów. Cena biletu to około 100 hrywien (20 parę złotych na Polskie). Opera nocą jest pięknie oświetlona, dlatego powinniśmy ją zobaczyć za dnia oraz nocą.

Lwowska Opera

Browar Lwowski (Lwiwska pywowarnia) – Koszt wejściówki w to miejsce wynosi około 5-10 zł. W cenie biletu wliczone jest zwiedzanie Muzeum Browarnictwa oraz degustacja piw.

Więzienie przy Łąckiego – miejsce przeznaczone niegdyś dla więźniów politycznych. Budynek ten zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Bandery.

Pchle targi – Będąc we Lwowie koniecznie musimy odwiedzić pchli targ, we Lwowie jest ich dwa. Na targu znajdziemy wiele Ciekawych rzeczy tj. stare książki czy biżuterię z kamieni szlachetnych w niskiej cenie.