Piękne dłonie i zadbane paznokcie mogą być autem każdej kobiety. To właśnie dlatego często wybieramy się do profesjonalnych salonów kosmetycznych, aby wykonać sobie paznokcie żelowe w Krakowie. Jednak za taką usługę trzeba oczywiście zapłacić. Na szczęście spokojnie możemy zadbać o swoje dłonie we własnym domu lub mieszkaniu. A jak to zrobić?

KROK 1 – Moczymy dłonie

Przygotujmy sobie miskę z ciepłą – ale niezbyt gorącą wodą. Następnie dodajmy do niej ulubionego żelu pod prysznic, mydła w płynie lub płynu do kąpieli. Taki kosmetyk powinien mieć przyjemny dla nas zapach. Dzięki aromatowi będziemy mogły się zrelaksować. W takiej wodzie trzymajmy dłonie przez ok. 15 minut. Możemy przy tym obejrzeć ulubiony serial lub film. Dzięki temu nasze dłonie przygotują się do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych.

paznokcie3

KROK 2 – ODSUWAMY SKÓRKI

Jeśli wybieramy się na paznokcie w Krakowie – na pewno kosmetyczka odsunie nam z nich skórki. Jednak same również możemy to zrobić. Nie używajmy jednak do tego celu cążków i nie wycinajmy skórek po żadnym pozorem. Przez to zaczęłyby one odrastać szybciej i stałyby się wtedy twarde. Zamiast tego wykorzystajmy po prostu delikatny, drewniany patyczek. Po gorącej kąpieli nasze dłonie staną się miękkie i szybciej odsuniemy z nich skórki. Zróbmy więc do delikatnie za pomocą drewnianego patyczka. Cały zabieg warto powtarzać raz w tygodniu. Jednak nie róbmy tego częściej, bo mogłybyśmy przez to podrażnić delikatną skórę wokół paznokci.

KROK 3 – PIŁUJEMY PŁYTKĘ

Teraz musimy zdecydować się na kształt paznokci – jaki chcemy uzyskać. Na początku jednak delikatnie przytnijmy płytki. Zróbmy to za pomocą specjalnych nożyczek, których używają kosmetyczki, gdy wykonują paznokcie w Krakowie. Następnie możemy zacząć próbować uzyskać pożądany przez nas kształt. Tutaj musimy sięgnąć po pilniczek. Najlepiej sprawdzą się pilniczki papierowe, które delikatnie opiłują nasze płytki. A wybór kształtu jest tutaj kwestią wyłącznie indywidualną. Jeśli więc chcemy postawić na klasyczny, elegancki manicure, opiłujmy paznokcie na kształt okrągły. Jeśli wolimy odważniejsze rozwiązania, możemy zdecydować się na kwadratowe płytki.

paznokcie4

KROK 4 – ZACZYNAMY MALOWAĆ
Teraz przejdziemy go głównego zadania – dzięki któremu stylizacja paznokci w Krakowie będzie pełna. Musimy więc wybrać kolor lakieru, z którego będziemy korzystać. Jednak na samym początku nałóżmy na paznokcie bazę. Może to być np. specjalna, wzmacniająca odżywka. Dopiero później przejdźmy do malowania paznokci. Nałóżmy na nie jedną warstwę lakieru i poczekajmy, aż całkowicie wyschnie. Dopiero później możemy poprawić ewentualne braki. A na koniec nałóżmy na paznokcie utwardzacz.

Wbrew pozorom taka stylizacja paznokci w Krakowie wcale nie jest skomplikowana – większość zabiegów spokojnie wykonamy więc w swoich domach. Dzięki temu nie będziemy musiały płacić za usługi profesjonalnych salonów kosmetycznych. A jeśli tak przygotujemy swoje paznokcie, na pewno zaczną one po prostu pięknie wyglądać i dobrze się prezentować.

źródło: http://artnail.pl/oferta/pielegnacja-dloni