Modne koszulki z nadrukami to temat który zupełnie się nie starzeje, przeciwnie wydaje się że coraz mocniej nabiera na rozpędzie. T-shirty z ciekawymi nadrukami to już nie tylko sposób na podkreślanie indywidualności czy też wyrażania przekonań, to również narzędzie w marketingu i reklamie.Dlatego tez nie zaskakuje że firmy których specjalnością jest samo projektowanie koszulek jak również wykonywanie nadruków ciągle się rozwijają. Obecnie by zachęcać klientów do korzystania z usług dają też możliwość zamówienia indywidualnego nadruku wykonanego według sugestii. Jednakże przecież skoro wzór na koszulce to tylko i aż grafika może pokusić się o samodzielne wykonanie wzoru który zostanie wyłącznie nadrukowany? Poza samą satysfakcją będzie to też związane z mniejszym kosztem.

Jak zatem zabrać się do tematu? Wiadomo że nie każdy jest urodzonym artystą plastykiem czy projektantem i grafikiem. Jednakże jak się okazuje odrobina cierpliwości oraz dociekliwości daje zdecydowanie więcej możliwości by się nim stać.

Czego zatem będzie potrzebować początkujący projektant wzorów? Z pewnością odpowiedniego narzędzia a w tym przypadku programu graficznego. Do popularniejszych i wykorzystywanych należą Corel, PhotoShop oraz Paint. Pierwsze dwa to programy na płatnych licencjach, jednakże można też je wypróbować w okresie tak zwanego trialu. Tyle też wystarczy by zaprojektować przynajmniej jedną ciekawą koszulkę dla siebie. Szczególnie że  w sieci internetowej nie brakuje filmików instruktażowych zamieszczanych na samych kanałach YouTube i innych jak portale społecznościowe  czy fora.

Także kiedy chce się zabrać do projektowania pierwszym krokiem jest samo ściągnięcie konkretnego programu, którego używanie jest relatywnie łatwe do opanowania. Kolejne natomiast kroki to sama praktyka,  dzięki której rzeczywiście powstanie niepowtarzalny i unikatowy wzór na koszulkę. Dalej pozostaje udanie się z własnym dziełem w formacie JPEG udanie do firmy która projekt zamieni na niesamowity na druk.