Z pewnością wielu właścicieli firm myśli o tym, aby rozpocząć promocję swojej firmy w internecie. Pewnie niejeden przedsiębiorca słyszał również: jeśli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz. Cóż, w przypadku firm to prawda. Konsumenci coraz częściej szukają usług i produktów właśnie w internecie. Czasami sprawdzają opinie o danej firmie w sieci. Dla wielu osób firma, która nie posiada strony internetowej jest niewiarygodna. Od czego więc zacząć promocję w internecie? Z pewnością pierwszym krokiem będzie stworzenie strony internetowej. Tworzenie stron www to biznes jak każdy inny.

Bez problemu znajdziemy więc osobę, która wykona taką stronę. Jeśli jednak chcemy, żeby strona miała profesjonalny wygląd, to dobrym rozwiązaniem będzie agencja interaktywna. Tak naprawdę to stronę www można założyć samodzielnie. Pytanie tylko czy taka strona będzie skuteczna? Internauci są bowiem coraz bardziej wymagający. Bez wątpienia szybko uciekną z brzydkiej strony internetowej, na której ciężko znaleźć podstawowe informacje. Oczywiście, wykonawce strony internetowej należy poprosić o zainstalowanie statystyk. Wszystko po to, żebyśmy wiedzieli ile osób dziennie, tygodniowo i miesięcznie odwiedza naszą stronę. Czy strona www wystarczy? Jeśli mamy dużą konkurencję, to trzeba zlecić pozycjonowanie strony internetowej. Na największą liczbę odwiedzin mogą liczyć strony, które znajdują się w pierwszej trójce wyników google. Oczywiście, obecność w pierwszej dziesiątce, to zawsze szansa na jakieś odwiedziny. Gorzej gdy nasza strona internetowa znajduje się poza pierwszą dziesiątką.

12508076333_4dbf64fc00_c

 

Prawda jest bowiem taka, że znikoma ilość internautów przegląda więcej niż dziesięć pierwszych stron. Na efekty pozycjonowania trzeba oczywiście czekać. Czasami może to być dwa miesiące a innym razem pół roku. Wszystko zależy od tego, ile stron z nami rywalizuje. Co zrobić, aby od razu mieć odwiedzających? Rozwiązaniem jest reklama w systemie google adwords. Kampanię reklamową możemy uruchomić samodzielnie lub zlecić to zadanie na przykład agencji interaktywnej. Jeśli planujemy samodzielnie reklamować się w google, to musimy najpierw nauczyć się obsługi systemu google adwords. Bez odpowiedniego przygotowania możemy bowiem tylko stracić pieniądze. Jakie są inne metody na wypromowanie firmy w internecie? Oczywiście dużo zależy od tego jaką działalność chcemy wypromować. Nie każda forma promocji jest odpowiednia dla każdego rodzaju działalności. Nie mniej jednak portalem, na którym promować może się niemal każdy jest youtube. Aby zaistnieć na tym portalu należy tworzyć ciekawe materiały wideo.

Najciekawsze filmiki mają naprawdę sporą liczbę wyświetleń. Warto więc próbować zaistnieć również na tym portalu. Naturalnie nie można zapominać także o facebooku, który jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce. I nic nie wskazuje na to, żeby to się zmieniło. Z pewnością więc dobrym pomysłem może być założenie fanpaga. Na facebooku podobnie jak w google można również uruchomić kampanię reklamową.

 

źródło: http://promopixel.pl/projektowanie-stron-www/