Praca jako hostessa to ostatnio jedno z najbardziej popularnych zajęć dla młodych, atrakcyjnych dziewczyn. Nic dziwnego, skoro jest to opłacalna i niezbyt ciężka praca. W Internecie roi się od ofert pracy jednak najbardziej stabilną i prestiżową formą jest agencja hostess. Wystarczy zgłosić się do wybranej agencji, podpisać umowę i otrzymywać zlecenia, jednak nie każda agencja hostess przyjmuje wszystkie dziewczęta. Najczęściej stawiane są wymagania, które musisz spełniać jako hostessa. Są nimi przede wszystkim: wzrost, sylwetka, często także kolor włosów.
Negatywnym aspektem pracy jako hostessa jest konieczność wielogodzinnej pracy stojącej – nierzadko w obuwiu na wysokim obcasie. Jeśli jednak praca stojąca nie jest Ci straszna i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktu z klientem, możesz śmiało starać się o posadę na tym stanowisku.

Aktualnie hostessy potrzebne są niemal wszędzie – na eventach w centrach handlowych, klubach nocnych, promocjach rozmaitych firm kosmetycznych oraz spożywczych, w restauracjach, na plażach czy w biznesie – często wynajmuje się hostessy na kongresy, dla uatrakcyjnienia spotkania i podtrzymania pozytywnego kontaktu z klientem biznesowym. Hostessy na kongresy muszą charakteryzować się większym doświadczeniem, elegancją i umiejętnością odpowiedniego zachowania się w obecności klienta biznesowego

.
Mimo, iż hostessy nie cieszą się tak wielką sławą i prestiże, jak modelki, między tymi branżami następuje regularna wymiana. Hostessy biorąc udział w sesjach zdjęciowych, pracują jako fotomodelki, a fotomodelki dorabiają jako hostessy. Nic dziwnego, gdyż do obu tych zawodów niezbędna jest nienaganna prezencja, atrakcyjność, zmysłowość i charyzma, która zachęci klienta do dokonania transakcji, zakupu czy wzięcia udziału w promocji. Zadaniem hostessy jest przyciągnięcie klienta urodą i przekonanie urokiem osobistym oraz niezbędną wiedzą o produkcie i marce, którą reprezentuje.

Zdarza się również, że dana agencja hostess stosuje częste kontrole pracy dziewczyn, aby sprawdzić, czy mają one odpowiednią wiedzę, czy w prawidłowy i efektywny sposób realizują zlecenie, ponieważ skuteczność jest tutaj najważniejsza.

Wysoka kultura osobista, wdzięk, uprzejmość i profesjonalizm to warunki konieczne, które każda hostessa ma obowiązek spełnić. Uzupełnia to uroda i odpowiednie proporcje. To właśnie dzięki temu hostessy cieszą się największą skutecznością sprzedaży na targach, konferencjach, kongresach i akcjach promocyjnych.

Można nawet powiedzieć, że fotomodelki i hostessy stały się w dzisiejszych czasach siłą marketingową, dlatego właśnie trafiają wszędzie i wszędzie są chętnie zatrudniane. Nikogo nie dziwi fakt, że zatrudnia się właśnie hostessy na kongresy, konferencje, targi i inne eventy sprzedażowe.

Drogie dziewczyny, warto więc rozwijać swój potencjał i dbać o profesjonalne podejście do tej branży, ponieważ po przejściu starannej selekcji w prestiżowej, obleganej agencji, możemy zyskać szansę zdecydowanie satysfakcjonującej finansowo ścieżki zawodowej.

 

źródło: http://promogirls.pl/