Czy nigdy nie myślałeś kto wymyślił najbardziej znaną i popularną grę karcianą? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta jakby mogłoby się wydawać, chociażby dlatego że… Pierwsze informacje na temat gry bardzo podobnej do pokera pojawiły się już w 900 roku naszej ery. Jedną z nich jest odnaleziona w Chinach talia kart. Chociaż nie mamy dokładnych informacji na temat zasad tamtej gry możemy natomiast przypuszczać, że o zwycięstwie i porażce decydowały trzy rzeczy: przede wszystkim szczęście, układ kart oraz taktyka.

Troszeczkę późniejsze ślady tamtej gry możemy znaleźć w Egipcie i na terytoriach dawnej Persji. Do gry wykorzystywana była 25-cio kartowa talia, a polegała na wylicytowaniu i skompletowaniu układu o jak najwyższej pozycji na drabince wszystkich układów.

Jeśli przenieślibyśmy się do szesnastowiecznej Hiszpanii moglibyśmy zagrać w grę o nazwie Primero. Po otrzymaniu trzech kart musimy rozpocząć grę blefów i pokerowych min w czasie licytacji. Przypomina Ci to coś? Hiszpański wynalazek niezwykle szybko zaraził państwa takie jak Niemcy i Francję, skąd zresztą trafiła na francuskich jachtach do Nowego Świata, czyli państw takich jak: Kanada, Luizjana i Nowy Orlean.

W 1834 roku Poker został nazwany przez Amerykanów jako ‘gra oszustów’, co zaczęło niezwykle dynamiczną ewolucję jego różnych odmian i wielu zasad. Gra szczególnie cieszyła się popularnością na Dzikim Zachodzie, gdzie domy hazardu powstawały praktycznie w każdym mieście.

Podczas gdy Dziki Zachód ustępował miejsca niezwykle cywilizowanym Stanom Zjednoczonym salony zaczęły zmieniać się w kasyna, gdzie do dzisiaj gra się w Pokera. Jest to również jedna z najpopularniejszych gier online i to nie tylko wśród gier w karty. Turnieje wielostolikowe są to rozgrywki przy wielu stołach o niezwykle wysokich nagrodach. Są one podstawą bardzo dużych, światowych turniejów realnych i tych online rozgrywanych w licznych poker roomach, które zresztą zachęcają wieloma bonusami na grę w pokera u nich, jak np. ten bonus pokerowy (http://williamhillbonusy.pl/).

Ten tryb prowadzenia rozgrywki faworyzuje cierpliwych i niezwykle wytrwałych graczy, ponieważ rozgrywki na bardzo niskich szczeblach drabinki rozgrywek trwają bardzo długo. Na szczęście na bardzo niskich poziomach obowiązują zakłady w ciemno, więc osoby grające mogą się wprawić zanim rozpoczną grać na zasadach zakładów obowiązkowych. Tak jak każdy medal żeton też posiada dwie swoje strony – turniej wielostolikowy umożliwia również graczom agresywną grę. Ma ona większy sens, ponieważ umożliwia w krótkim czasie zebrać ogromną liczbę żetonów. Turnieje stolikowe to miejsce, na którym ścierają się zróżnicowane style gry.