Rosnąca szybkość łącz internetowych sprawia, że od jakiegoś czasu niezwykle zmieniła się rozrywka. Wcześniej żeby oglądnąć ciekawy film musieliśmy albo pożyczyć kasetę albo iść do kina, lub też doczekać chwili, aż dana produkcja zostanie puszczona w jednym z kanałów telewizyjnych. Teraz w zasadzie wszystkie filmy online można znaleźć w internecie, część z nich się pojawia jeszcze przed oficjalną premierą w salach kinowych.

Bardzo szybkie łącza powodują, że online filmy są praktycznie dostępne dla wszystkich internautów. Jest dużo portali, które mają w ofercie darmowe filmy które można ściągnąć, lub też publikują odnośniki, z jakich szukane filmy są do ściągnięcia. Szybkie wyszukiwarki umożliwiają przeszukanie całych filmów portalu i wyszukanie danego filmu, jeżeli jest on tylko w danej bazie. Zgranie filmu także nie stanowi dużego problemu. Szerokopasmowe połączenia powodują, że zgranie filmu na domowy komputer będzie trwać najwyżej kilkanaście minut, a dyski o dużej pojemności pozwalają na zapisywanie kilkunastu filmów równocześnie bez problemów z dostępnym miejscem.

Żeby oglądnąć zgrane filmy najczęściej musimy zainstalować odpowiednie oprogramowanie i ściągnąć odpowiednie kodeki. Po zainstalowaniu wszystkiego co potrzeba możemy bez przeszkód obejrzeć swoją kolekcję wtedy, gdy przyjdzie nam ochota.