Konsolidacja kredytów to perfekcyjne rozwiązanie w szczególności na pozbycie się niesystematycznej spłaty rat. W jaki sposób? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że pożyczkobiorca, jaki w danym czasie spłaca kilka pożyczek, ma okazję dostania takiego kredytu, w ramach którego będzie regulował wszystkie kredyty. Ten produkt pożyczkowy został wymyślony w szczególności dla ludzi, którzy mają spore kłopoty z poprawnymi spłatami pożyczek finansowych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić powrócić do równowagi finansowej.

W ramach kredytu konsolidacyjnego zadłużeni mogą liczyć przede wszystkim na dłuższy okres spłaty. W taki sposób miesięczne raty posiadanych długów zostają zamienione w jedną stałą ratę, która jest mniejsza, niż kwota rat poprzednich. Przy mniejszej racie jak i dłuższym czasie regulacji zapożyczenia, pożyczkobiorcy mają więc większe szanse na regularną spłatę zadłużenia. W przypadku konsolidacji jedna rata przekazywana jest do konkretnego banku, w jakim otworzony został kredyt konsolidacyjny. Pożyczkobiorca nie trudzi się już spłacaniem poprzednich długów, ponieważ to bank po otrzymaniu raty zajmuje się przekazywaniem odpowiedniej części kredytu dla stosownej instytucji. Ciężar uregulowania wcześniejszych długów jest więc zdjęty z pożyczkobiorcy. Szerze opisano to tu – link.

Czy jednakże konsolidacja kredytów to faktycznie wypróbowana metoda ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony czas spłaty powoduje naliczeniem większych odsetek, jakie wędrują do banku. W ostatecznym rozrachunku pożyczkobiorcy posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą niestety wysokie koszta. Oprócz tego istnieje kilka niewygodnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji należy zwrócić uwagę. Nade wszystko jest to prowizja, jaka do najmniejszych nie należy. Ewentualnie kredytodawca może zechcieć od interesanta dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Decydując się więc na konsolidację kredytów należy przeliczyć wszystkie powiązane z tym koszta. Być może następne opłaty powiązane z następnym zadłużeniem będą mniejsze, niż konsolidacja. Wypada prócz tego sprawdzić ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tej sytuacji jest najważniejszy. Trzeba przejrzeć portale tematyczne i wyszukać porównanie najlepszych ofert kredytów. Na jego podstawie możemy wyszukać ciekawe oferty konsolidacji kredytów. Należy też zerknąć na warunki umowy oraz wszelkiego rodzaju opłaty. Mając takie informacje jesteśmy pewni, że wybrany przez nas kredyt jest najlepszy.