Gdy czekoladowa fontanna ma stanowić element dekoracyjny na organizowanym przez nas przyjęciu powinniśmy zmówić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pierwszą sprawą, którą powinniśmy uwzględnić jest jakość oraz wysokość urządzenia. Wiele dostępnych dziś na rynku czekoladowych fontann nie posiadają wystarczającej stabilności, a praca urządzenia w rezultacie okazuje się zbyt głośna. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, która ma rzetelne rekomendacje swoich produktów i może nam tym samym zagwarantować pierwszorzędną jakość swoich urządzeń.

Wysokość urządzenia powinna być rzecz jasna dopasowana do indywidualnych potrzeb. Należy liczyć się jednak z tym, że wyższa fontanna to zwiększone koszty, które nie tylko związane są z samą jej konstrukcją, ale to także wydatki związane z znacznie większym zużyciem czekolady. Niesamowity efekt płynącej w fontannie czekolady jest związany z jej specjalnym składem. Do tego rodzaju urządzeń wykorzystuje się zwykle czekoladę couverture, która odznacza się wysoką zawartością kakao. Oprócz niesamowitego efektu wizualnego, taki a nie inny skład czekolady, gwarantują również jej intensywny smak i zapach.

Koszty czekolady przeznaczonej do czekoladowych fontann nie powinny być zatem porównywane w żadnym razie z cenami czekolad, jakie znajdują się zwykle na sklepowych półkach. Warto zadbać o to, aby firma, z której usług planujemy skorzystać, mogła zapewnić nas o tym, że wykorzystywana przez nich czekolada jest właściwą kompozycją. Zamiana oryginalnej czekolady, w celu zmniejszenia ogólnego kosztu, mogłaby skutkować nie tylko gorszymi odczuciami smakowymi ale i zepsutym efektem wizualnym.