Coraz częściej korzystamy z gier internetowych

Przez: na 9 sierpnia 2016
liczne gry internetowe na smartfony

Wielu z nas bardzo dużo czasu spędza na graniu w gry komputerowe. Centra handlowe są wypełnione grami elektronicznymi pod różną postacią. Większość z nas nosi w kieszeniach sprzęt tak zaawansowany technologicznie, że jeszcze dziesięć lat temu potrzebowaliśmy komputerów stacjonarnych, by osiągnąć ten poziom wydajności. Dzisiaj naszej smartfony potrafią uruchamiać gry online w pełnym 3d. Jeśli ktoś nie jest maniakiem gier, które wymagają gigaherców wydajności, może zagrać w mnóstwo różnorodnych mniejszych gierek.

Gry online to jedna z najlepiej i najszybciej rozwijających się branż. Kolejne produkcje powstają dosłownie jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Dość powiedzieć, że nawet dorośli przełamali już barierę i chętnie grają w gry komputerowe. Kiedyś każdy rodzic mówił swoim dzieciom, że zawsze przychodzi ten moment, że z gier wideo się wyrasta. Jak widać, chyba jednak się mylili – dzisiejszy świat gier to już nie tylko i wyłącznie świat dzieci – to również świat osób po 30 roku życia. Mimo mnóstwa zajęć i szeregu codziennych obowiązków, dorośli z ochotą rzucili się w wirtualny świat. Z czego to wynika?

Stres i ciągła gonitwa za pieniędzmi bardzo nadwyręża zdrowie psychiczne. Stąd coraz chętniej sięgają po gry komputerowe, które to skutecznie pozwalają na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Ojcowie odkrywają w sobie dzieci na nowo, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niejednokrotnie ojcowie, wspólnie z dziećmi, zagrywają się w gry piłkarskie, co odnawia i wzmacnia więzi rodzinne. Może żonom nie podoba się to aż tak bardzo, ale przecież dzieci są najważniejsze. Poza tym, przynajmniej wiadomo, gdzie mąż jest i co robi.

Jedną najbardziej upodobanych sobie gier przez wszystkich graczy jest poker. Istnieją różne i niezliczone wersje tej gry na komputery. Począwszy od prehistorycznych gier Strip Poker dla komputerów ośmiobitowych, po dzisiejsze produkcje na systemy Android i iOS. Największą różnicą między starymi a dzisiejszymi grami, jest możliwość gry z ludźmi z całego świata. Wystarczy dostęp do internetu, kopia gry zainstalowana na naszym urządzeniu, i możemy stawać w szranki z żywym przeciwnikiem.

Wiadomo, że zdecydowana większość z nas gra w pokera tylko i wyłącznie dla satysfakcji, czyli podobnie jak w inne gry internetowe. Jednak część osób widzi w pokerze oprócz gry również możliwość zysku i gra dla pieniędzy. Takich pokerzystów znajdziemy na całym świecie, jednak pamiętajmy, że u nas w Polsce taka forma gry jest prawnie zabroniona. Oczywiście istnieją serwisy, na których możemy założyć konto i grać przeciwko innym użytkownikom, a nagrodą są prawdziwe pieniądze, a także witryny oferujące bonusy pokerowe, jak ta http://888pokerbonusy.pl/, ale musimy zdawać sobie sprawę, że jest to forma hazardu, której władze części państw na świecie nie tolerują, ale mimo wszystko istnieje w sieci i ma się tak dobrze jak nigdy przedtem. Możliwość zmierzenia się z innymi na prawdziwe pieniądze sprawia, że ilość chętnych graczy nie maleje.

O alfred.p