Nie przegap

Buty sportowe

Przez: Michał Krupiecki na 4 lipca 2017

Odpowiednie dostosowanie butów do joggingu wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Duża ilość biegaczy nabywa obuwie po wyglądzie, decydując się na takie, jakie najbardziej się im będą podobać. Lecz nie w każdym przypadku te najbardziej ładne są najodpowiedniejsze do tego, aby biegać w nich. Z tego też powodu, jeżeli będziemy chcieć naprawdę kupić odpowiednie obuwie biegowe, to powinniśmy się wybrać do profesjonalnego salonu, w którym mogli będziemy zyskać fachową poradę. Rzecz jasna przyswojenie przed tym elementarnych zasad również może być przydatne i może pozwolić nam na uniknięcie zbędnych wydatków.

Wybranie właściwych biegowych butów będzie zależeć w dużym stopniu od faktu, w jakich warunkach chcieć będziemy uprawiać bieganie. Najkorzystniejsze dla biegaczy są biegi po nieutwardzonych, naturalnych powierzchniach. Lecz duża część biegających pochodzi z dużych miast, a w nich główną nawierzchnią, także na parkowych alejkach, jest utwardzony asfalt abo beton. Jeżeli nawierzchnia taka będzie dominować w naszej okolicy, to powinniśmy zakupić obuwie odpowiednie dla niej, zwiększy to szanse na uniknięcie groźnych urazów, które trafić się mogą podczas biegania w źle dobranych butach. Właściwie wyłożone żelem, silikonem albo też poduszkami powietrznymi spody butów, patenty polepszające stabilność i amortyzację biegacza, dobrze zaprojektowane dodatkowe wzmocnienia w najbardziej narażonych punktach, wszystko to powoduje, że obuwie staje się bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Powinno się, nim nabędziemy obuwie, zorientować się, jaki rodzaj stopy mamy, i z tą wiedzą wypróbować różne modele butów. Do przymierzania zawsze zakładajmy całą parę, ponieważ prawie każdy posiada różne długości stóp i często się zdarza, że but który dobrze leży na jednej stopie na innej jest za ciasny.

O Michał Krupiecki

Kocham pisać artykuły o wszystkim !