Nie do opisania oraz nie do opowiedzenia są te wszystkie budowle, które można zbudować z klocków Lego, natomiast w Internecie z pewnością znajdziecie dużą namiastkę możliwości tych fenomenalnych i niepowtarzalnych klocków Lego. Kiedy wpiszemy bowiem w wyszukiwarce internetowej hasło „lego art.” ukaże nam się tysiące zestawów klocków Lego, z których każdy będzie inny, i z każdego będzie można zbudować coś innego.

Mamy bowiem zwierzęta naturalnej wielkości, budowle oraz całe miasta, samochody osobowe czy ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze, statki, a nawet figury postaci historycznych, polityków czy też postaci biblijnych, ostatnim hitem bowiem jest budowanie z klocków Lego scen z biblii. Na przykład budowa kościoła wraz z tysiącem wiernych, czy statku kosmicznego wraz z tysiącem żołnierzy na pokładzie. Takie budowle, jeżeli występują w naturalnych rozmiarach, bądź w rozmiarach tylko nieznacznie mniejszych mogą trwać nawet po kilka czy kilkanaście lat i są niemalże zabytkami podziwianymi przez ludzi w muzeum.

Postacie zbudowane z klocków Lego w rzeczywistych rozmiarach mogą nawet wyglądać jak posągi, czy postacie rzeźbione, a chcąc stworzyć taką postać bądź budowlę, trzeba być prawdziwym artystą.