Wszyscy uwielbiamy lato, dlatego też późną jesienią, kiedy za oknem jest coraz zimniej i dnia pozostaje nam już bardzo mało, często tracimy mnóstwo życiowej energii. Popadamy w tak zwaną „zimową depresję” i z niecierpliwością wyczekujemy dnia, w którym poczujemy ciepły promyk wiosennego słońca padający wprost na nasz spragniony policzek. Spędzamy długie wieczory w domu przed telewizorem, zastanawiając się dlaczego zima jest taka nieprzyjemna i męcząca?

 

Czy naprawdę taka musi być?

Otóż nie, i doskonale zdają sobie z tego sprawę wszyscy miłośnicy białego szaleństwa. Oni z niecierpliwością wyczekują zimy, nie mogąc doczekać się chwili, w której znów założą narty lub snowboard, wyruszą na stok i będą mogli poczuć wiatr we włosach. Narciarstwo jest doskonałym sposobem na zabicie zimowej rutyny, przekonało się o tym już bardzo wielu polaków. Każdego sezonu, w największych zagranicznych kurortach narciarskich Europy aż roi się od naszych rodaków. Dzień spędzony w takim miejscu jest gwarancją fantastycznej zabawy.

Poza licznymi trasami zjazdowymi, czekają na nas również przytulne restauracje, gdzie można złapać oddech przed następnym zjazdem, napić się gorącej herbaty, lub czegoś mocniejszego. Z tą drugą ewentualnością należy wszakże uważać, trasy zjazdowe są często patrolowane przez policję. Za jazdę pod wpływem alkoholu można dostać mandat, jest to niezbędna procedura, by zapewnić narciarzom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pobyt w kurorcie narciarskim to nie tylko świetna zabawa na stoku, to przede wszystkim niesamowita atmosfera miejscowości narciarskich.

Planując swój wyjazd na narty, warto zwrócić szczególną uwagę na charakterystykę poszczególnych miejsc, aby uniknąć rozczarowań. Kurorty narciarskie są zróżnicowane. Jeśli jesteśmy młodzi i zależy nam na dobrze rozwiniętym życiu nocnym, warto zorientować się, czy miejsce w którym będziemy stacjonować spełni nasze oczekiwania. W przypadku, gdy szukamy spokoju, należy unikać miejsc w centralnych punktach kurortów, lub wybrać uzdrowisko.

Podejmując taką decyzję przydatnym źródłem informacji jest biuro podroży. Ludzie tam pracujący są doskonale zorientowani w temacie i z pewnością doradzą nam tak, abyśmy wybrali najbardziej korzystną dla nas opcję. Ceny nie powinny być wygórowane, gdyż biura podroży mają często umowy rabatowe z poszczególnymi pensjonatami. Jeżeli wszystko będzie odpowiednio zaplanowane i zorganizowane, to z pewnością nasz wyjazd na narty będzie niesamowita przygodą, którą będziemy wspominać przez całe lato.

Nawet w sytuacji, gdy jesteśmy początkującymi narciarzami i nie mieliśmy do tej pory zbyt wiele do czynienia z białym szaleństwem, nie powinniśmy się przejmować. Trasy narciarskie są odpowiednio dostosowane i zróżnicowane w ten sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W większości krajów obowiązuje międzynarodowe oznaczenie poziomów trudności tras zjazdowych za pomocą kolorów. Wszelkich informacji możemy zasięgnąć u stacjonującego na miejscu rezydenta. Biuro podroży będzie cennym źródłem wszelkich informacji na temat miejscowych atrakcji.